Planmeca VISO G7

Neohodnoceno
 
  • 1 z 3
 
FOV Ø30x30cm

Planmeca Viso G7 je ideální kombinací špičkové kvality snímků a všestranného využití. Umožňuje plynulé pracovní postupy, díky kterým se snímkování dostává na úplně novou úroveň. Nastavování velikostí objemů lze provádět virtuálně z kontrolního panelu přístroje za použití integrovaných kamer v reálném čase. 

Velikost objedmu, FOV: od 3x3cm až po 30x30cm, je volně nastavitelná.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do
1.7.2024
1 Kč
Kód produktu FE003433
Značka Planmeca
Kategorie CBCT / 3D rentgeny
Záruka 3 roky
 

 

Planmeca Viso – nová generace CBCT přístrojů

Nový rentgenový přístroj Planmeca Viso vybavený inovativními technologiemi unikátního polohování pacienta, libovolného nastavení zorného pole a inteligentní korekce pohybů pacienta představuje další krok vpřed ve vývoji snímkování pomocí kuželovitého paprsku. Překvapí vás, co vše nyní špičkové CBCT přístroje dokážou.

Planmeca Viso patří do nové generace CBCT přístrojů, které poskytují mimořádně kvalitní snímky s velmi nízkou účinnou dávkou záření, ať už je váš pracovní den jakkoliv dlouhý. Vysoká kvalita snímků, mimořádná výdrž přístroje a snímkovací protokol Planmeca Ultra Low Dose, to vše, a ještě mnohem více, dělá z rentgenu Planmeca Viso špičkový CBCT přístroj.

Tento nový přístroj je vybaven vylepšeným postupem snímkování. Inovativní video polohování pacienta v reálném čase a inteligentní nastavování zorného pole povyšují snímkování na zcela novou úroveň.

Polohování pacienta je nyní prováděno přímo z ovládacího panelu přístroje pomocí integrovaných kamer a náhledu videa v reálném čase. Obsluha přístroje vidí pacienta naživo přímo na ovládacím panelu přístroje, což umožňuje flexibilní a přesné polohování.

Díky této inovaci je rovněž možné upravovat zorné pole v reálném čase přímo z náhledu na ovládacím panelu přístroje. Celý proces je jednoduchý a snadno pochopitelný, protože objemy lze umisťovat libovolně a jejich vhodnou velikost upravovat dle potřeby. Ovládací panel přístroje je přístupný i z pracoviště rentgenologa.

Expozice není nutno opakovat, protože nový algoritmus Planmeca CALM pro korekci pohybů pacienta zajišťuje vždy perfektní výsledky. Je obzvláště vhodný při snímkování neklidných pacientů a pro dosažení nejlepších možných výsledků jej lze zvolit preventivně předem nebo i dodatečně po samotné expozici. Nový design ramene přístroje Planmeca Viso také přináší více místa pro pacienty a zkracuje dobu expozice.

Díky velkému plochému senzoru o rozměrech 25x30 cm je možné jediným snímkem obsáhnout celou maxilofaciální oblast, není tak nutné následné spojování snímků.

Přístroj navíc přináší nový způsob pořizování trojrozměrných fotografií tváře Planmeca ProFace. Je vybaven novou opěrkou hlavy a čtyřmi integrovanými kamerami, které pacienta snímají z různých směrů, výsledné snímky Planmeca ProFace tak zachycují větší oblast ve vyšší kvalitě.

„Když jsme tento projekt zahajovali, kladli jsme si za cíl vytvořit CBCT přístroj, který by umožnil plynulé pracovní postupy a přizpůsobil se různým typům pacientů s rozdílnými indikacemi. To vše samozřejmě s nekompromisní kvalitou snímků při nejnižších možných dávkách záření,“ říká Timo Müller, viceprezident Divize pro rentgenové přístroje Planmeca. „Jsem rád, že můžu říct, že se nám tento cíl podařilo splnit, a dokonce dosáhnout více.“ 

Všechno to začalo otázkou: Jak by měl vypadat CBCT rentgenový přístroj budoucnosti?

„Před několika lety dali odborníci na CBCT snímkování ve společnosti Planmeca hlavy dohromady a přemýšleli, jaké ideální vlastnosti by měl mít náš nový CBCT rentgen,“ vzpomíná Lauri Seppälä, produktový manažer Divize rentgenového snímkování společnosti Planmeca.

Prodiskutovali jsme svoje představy a nápady. Pomalu, ale jistě, začal vznikat podrobnější obrázek toho, jak by přístroj měl vypadat, a zanedlouho jsme byli připraveni pustit se do vývoje nového přístroje. Poté, co jsme na začátku tisíciletí nastavili nové standardy v oblasti snímkování s řadou přístrojů Planmeca ProMax® 3D, jsme chtěli opět zvednout laťku o něco výše.

Lauri Seppälä měl za úkol zůstat stále v centru dění a zajistit, aby veškeré úsilí postupovalo stejným směrem.  „Aby projekt hladce probíhal, je nezbytné, aby se ty pravé věci děly v ten správný čas,“ shrnuje Lauri Seppälä. „Skvělé věci se podaří jenom tehdy, když všichni ti talentovaní lidé táhnou za jeden provaz.“ 

Na pevných základech

Navrhování přístrojů, využívajících moderní technologie, vyžaduje účast širokého spektra kvalifikovaných odborníků – mechaniků, elektroinženýrů, softwarových specialistů, designérů i odborníků na provozní využitelnost přístrojů. Planmeca, jako přední výrobce CBCT rentgenů, je naštěstí má k dispozici.

„Planmeca je jedním z předních světových výrobců CBCT rentgenových přístrojů, takže při navrhování nového přístroje jsme už věděli, jaké nároky musí splňovat. Celý projekt v podstatě spočíval v tom, poskládat všechny dílky skládanky správně dohromady,“ říká Lauri Seppälä.

Tým vývojářů se mohl plně opřít o řadu přístrojů Planmeca ProMax 3D, které jsou díky své špičkové technologii stále jedněmi z nejpopulárnějších na trhu. 

„Sofistikovaná řešení, použitá pro řadu Planmeca ProMax 3D, poskytla pevné základy pro další vývoj,“ dodává Lauri Seppälä.

A opravdu, mnoho z toho, co dělá přístroje řady Planmeca ProMax 3D výjimečnými, platí i pro nový přístroj Planmeca Viso™ - společné mají například špičkovou kvalitu snímků, mimořádnou odolnost přístroje a snímkovací protokol Planmeca Ultra Low Dose™.

„V této chvíli už asi není třeba dodávat, že všechny naše rentgenové přístroje nabízejí vysokou kvalitu snímků za použití optimální účinné dávky záření,“ podotýká Lauri Seppälä. „A stejně jako přístroje řady Planmeca ProMax 3D, i nový přístroj Planmeca Viso je pracant, který vám bude sloužit dlouhá léta.“ 

Maximální využitelnost

A v čem se nový přístroj liší? Planmeca Viso nabízí revoluční pracovní postup při snímkování. Polohování pacienta i nastavování vhodných objemů pro vyšetřovanou oblast lze provádět přímo z kontrolního panelu přístroje pomocí vestavěné kamery a videozáznamu v reálném čase.

To znamená, že obsluha přístroje může na kontrolním panelu nebo na pracovní stanici sledovat videozáznam pacienta. Objem je pak možno nastavit libovolně na základě videozáznamu nebo určit jeho vhodnou velikost.

Nový přístroj navíc poskytuje více místa pro pacienta, ale díky kratším časům expozice mají pacienti méně času pohnout se, výsledný snímek tak obsahuje ještě méně artefaktů. Nový algoritmus Planmeca CALM™ pro korekci pohybů pacienta zajišťuje perfektní výsledky při každém snímkování. Je možno provádět i jednotlivé snímky od čelisti po čelní dutinu, takže není nutné spojování snímků.

Přístroj Planmeca Viso přináší i zcela nový způsob pořizování fotografií Planmeca ProFace®. Čtyři integrované kamery snímají pacienta z různých směrů a snímky Planmeca ProFace je nyní možno pořídit bez otáčení přístroje.

Optimální výsledky snadno

Všestranná využitelnost přístroje je důležitá, protože zvyšuje produktivitu a určuje, jak může být přístroj používán. Nicméně i ty nejpokročilejší funkce musí stát na pevných základech.

„I když je občas lákavé mluvit o specifikacích a různých funkcích, nakonec máme pocit, že navrhnout ideální CBCT přístroj je vlastně jednoduché – musí se snadno používat a poskytovat perfektní snímky za všech okolností,“ shrnuje Lauri Seppälä.

„A přesně takový nový přístroj Planmeca Viso je.“

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: