Planmeca ProMax 3D s

Neohodnoceno
 
FOV Ø5x8cm

Přístroj Planmeca ProMax® 3DS je ideální pro snímkování malých detailů. Je perfektní pro plánování jednotlivých implantátů, endodoncii a pro ošetření zubů moudrosti. FOV od Ø4,2x4,2cm až po Ø5x8cm.

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 Kč
Kód produktu FE003429
Značka Planmeca
Webová stránka značky planmeca.com/
Kategorie CBCT / 3D rentgeny
Záruka 3 roky
 

„Asi před čtyřmi lety jsme pro naší kliniku za­koupili přístroj Planmeca ProMax® 3D s. Již předtím jsme na klinice používali pět zub­ních souprav Planmeca, takže bylo nasnadě pokračovat ve spolupráci i v případě rentgenů. Navíc nám je několik kolegů doporučilo pro jejich vysokou kvalitu. Přístroj používáme pro implantologické zá­kroky, pro chirurgii třetího spodního moláru a pro endodoncii, hlavně při komplikovaných případech zubů s rozvětvenými kořeny."

"Osobně používám nejčastěji Planmeca Romexis® Implant modul. Je velmi praktický, protože v tomto softwaru můžu implantáty virtuálně přesně umístit. Používání přístroje je jednoduché, polohování je snadné a snímky mají vysokou kvalitu."

„Přístroj Planmeca ProMax® 3D s jsem koupil v září 2010, takže ho používáme již více než sedm let. Moje rozhodnutí ovlivnila výborná reputace výrobků Planmeca a dobrý poměr kvality a ceny. Bylo pro mě také důležité, že se s přístrojem dobře pracuje a že v případě po­třeby je pozáruční servis rychlý. 

Malá radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D s používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale efektivní expoziční čas je pouze 3 vteřiny.

Protokol Planmeca Ultra Low Dose™ poskytuje nejlepší CBCT snímky s nízkými dávkami záření. Tento protokol může být používán pro všechny velikosti voxelu ve všech snímkovacích módech; při stejné nebo dokonce nižší dávce záření umožňuje stomatologům získat více informací než při standardním 2D panoramatickém snímkování. A toto všechno je možné bez statistické redukce kvality snímku.

ALGORITMUS CALM - SNÍMKY BEZ ARTEFAKTŮ Z POHYBU PACIENTA

Zatímco protokol Planmeca Ultra Low Dose chrání pacienty před zbytečně vysokými dávkami záření, nový protokol Planmeca CALM pomáhá předcházet opakovaným expozicím tím, že kompenzuje pohyby pacienta. Podle vědeckých studií se pohyb pacienta objevuje až ve 40 % případů, což znamená, že kvalita pořízených snímků není u velké části CBCT snímků optimální. Protokol Planmeca CALM opravuje artefakty způsobené pohyby pacienta a tím pomáhá dosáhnout ostřejších snímků. Tento algoritmus je možné použít po dokončení snímku, ale i před vlastní expozicí.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování. Technologie SmartPan umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou vrstvu. Při 2D SmartPan snímkování se používá stejný senzor jako při 3D.

Endodontický zobrazovací mód

Tento sofistikovaný zobrazovací mód společnosti Planmeca, navržený speciálně pro aplikace v endodoncii, umožňuje detailní vizualizaci i těch nejmenších anatomických prvků. Je k dispozici pro všechny rentgenové přístroje řady Planmeca ProMax® 3D a najde uplatnění nejen v endodoncii, ale i v jiných specializacích, kde je zapotřebí zobrazit malé anatomické detaily, například při snímkování ucha. Program vytváří snímky s mimořádně vysokým rozlišením a nízkou velikostí voxelu (pouze 75 µm).

Při nákupu nového CBCT přístroje využijte svého práva znát všechny informace o produktu. Vždy vyžadujte přesné informace o účinných dávkách záření a porovnejte kvalitu snímků při použití standardního protokolu a protokolu se sníženou dávkou záření. Porovnejte i snímky s korekcí artefaktů a bez ní. Správná volba CBCT přístroje vám umožní přesnější stanovení diagnózy, ušetří váš čas i náklady a sníží dávku záření pro pacienty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: