Planmeca ProMax 3D Plus

Neohodnoceno
 
FOV Ø20x10cm
Planmeca ProMax 3D Plus nabízí rozsáhlý výběr velikostí objemů FOV, od nejmenších Ø4x5cm pro snímkování jednotlivých zubů, až po snímky o velikosti Ø20x10cm. Pro všechny účely si můžete zvolit vhodnou velikost objemu FOV.
Dostupnost Momentálně nedostupné
1 Kč
Kód produktu FE003431
Značka Planmeca
Webová stránka značky planmeca.com/
Kategorie CBCT / 3D rentgeny
Záruka 3 roky
 

“Přístroj Planmeca ProMax® 3D Plus používám ve své ambulantní praxi ústní chirurgie od roku 2013. Již předtím jsem měl dobré zkušenosti s rentgenovými přístroji Planmeca. Můj rentgenový přístroj Plameca fungoval bez problémů 19 let, servis byl vynikající a já jsem byl naprosto spokojen. V roce 2000 jsem si navíc pořídil i druhý přístroj a mohl jsem tak do své praxe zavést CBCT snímkování. Rozhodujícím faktorem pro koupi nového přístroje  Planmeca ProMax 3D Plus byly snímky pořízené mými kolegy pomocí nového přístroje s plochým panelem. Vysoké rozlišení těchto snímků na mě opravdu udělalo dojem! Navíc bylo také třeba změnit uspořádání mé ambulance, potřeboval jsem uvolnit jednu ze dvou místností pro rentgenování. Přístroj Planmeca ProMax 3D Plus kombinuje dva přístroje v jednom: OPG a CBCT. Výsledkem je to, že potřebujeme výrazně méně místa.

"Přístroj využívám pro různé druhy plánování ošetření; hlavně v implantologických případech, ale také ve vysoce riskantních zákrocích spojených se zuby moudrosti. Největší výhodou přístroje Planmeca ProMax 3D Plus podle mě je možnost zobrazení celé čelisti, včetně vzestupného ramene dolní čelisti a mandibulárního kloubu, v jediném snímku. Snímky používám také při detekci umístění cizorodého tělesa, u apikálních odchylek a u zánětlivých procesů v oblasti čelisti. CBCT poskytuje více  diagnostických možností pro vyšetření infekčních ložisek u pacientů s nejasnými symptomy nebo s jistými systémovými onemocněními. Otázky spojené s ortodontickým ošetřením retinovaných nebo posunutých zubů mohu snadno zodpovědět za své kolegy."

"Na přístroji se mi líbí zejména možnost nastavit objem snímku podle potřeby. Účinná dávka pro pacienta je díky tomu tak nízká, jak je to jen možné. Snímkovací protokol Ultra Low Dose používám zejména u ortodontických případů. Polohovací světla oceníte zejména při centrování objemu snímku. Obsluha a nastavení přístroje jsou velice jednoduché. Přechod od analogového k digitálnímu snímkování byl také snadný. Pacienti v přístroji stojí vzpřímeně, jejich polohování je tak mnohem snazší než u předchozích přístrojů pro CBCT snímkování, kde pacienti museli ležet, a nedochází k rozmazávání snímků pohybem. Pacienti mají nový přístroj také raději, protože se při snímkování necítí stísněně.”

Malá radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D s používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale efektivní expoziční čas je pouze 3 vteřiny.

Protokol Planmeca Ultra Low Dose™ poskytuje nejlepší CBCT snímky s nízkými dávkami záření. Tento protokol může být používán pro všechny velikosti voxelu ve všech snímkovacích módech; při stejné nebo dokonce nižší dávce záření umožňuje stomatologům získat více informací než při standardním 2D panoramatickém snímkování. A toto všechno je možné bez statistické redukce kvality snímku.

ALGORITMUS CALM - SNÍMKY BEZ ARTEFAKTŮ Z POHYBU PACIENTA

Zatímco protokol Planmeca Ultra Low Dose chrání pacienty před zbytečně vysokými dávkami záření, nový protokol Planmeca CALM pomáhá předcházet opakovaným expozicím tím, že kompenzuje pohyby pacienta. Podle vědeckých studií se pohyb pacienta objevuje až ve 40 % případů, což znamená, že kvalita pořízených snímků není u velké části CBCT snímků optimální. Protokol Planmeca CALM opravuje artefakty způsobené pohyby pacienta a tím pomáhá dosáhnout ostřejších snímků. Tento algoritmus je možné použít po dokončení snímku, ale i před vlastní expozicí.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování. Technologie SmartPan umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou vrstvu. Při 2D SmartPan snímkování se používá stejný senzor jako při 3D.

Endodontický zobrazovací mód

Tento sofistikovaný zobrazovací mód společnosti Planmeca, navržený speciálně pro aplikace v endodoncii, umožňuje detailní vizualizaci i těch nejmenších anatomických prvků. Je k dispozici pro všechny rentgenové přístroje řady Planmeca ProMax® 3D a najde uplatnění nejen v endodoncii, ale i v jiných specializacích, kde je zapotřebí zobrazit malé anatomické detaily, například při snímkování ucha. Program vytváří snímky s mimořádně vysokým rozlišením a nízkou velikostí voxelu (pouze 75 µm).

Při nákupu nového CBCT přístroje využijte svého práva znát všechny informace o produktu. Vždy vyžadujte přesné informace o účinných dávkách záření a porovnejte kvalitu snímků při použití standardního protokolu a protokolu se sníženou dávkou záření. Porovnejte i snímky s korekcí artefaktů a bez ní. Správná volba CBCT přístroje vám umožní přesnější stanovení diagnózy, ušetří váš čas i náklady a sníží dávku záření pro pacienty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: