Planmeca ProMax 3D Mid

Neohodnoceno
 
FOV Ø20x17cm
Díky širokému rozsahu velikostí objemů, které Planmeca ProMax 3D Mid poskytuje, patří mezi nejvšestrannější dentální diagnostické přístroje. Pro všechny účely je možné najít vhodnou velikost objemu FOV od Ø4x5cm až po Ø20x17cm.
Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do
1.7.2024
1 Kč
Kód produktu FE003430
Značka Planmeca
Kategorie CBCT / 3D rentgeny
Záruka 3 roky
 

„Přístroj Planmeca ProMax® 3D Mid na naší nové klinice používáme už několik měsíců měsíců a jsme s ním opravdu spokojeni. Vybrali jsme si jej po velmi dů­kladné analýze současné na­bídky na trhu. Potřebovali jsme přístroj, který nabízí široký vý­běr objemů snímkování, mož­nost panoramatického a cefa­lometrického snímkování a v neposlední řadě může běžet nativně pod Mac OS, protože celý náš počítačový systém na klinice používá počítače Apple. Jediný přístroj, který všechny tyto podmínky splňo­val, byl Planmeca ProMax 3D Mid.“

„Rádi přístroj Planmeca ProMax 3D Mid používáme pro pano­ramatické snímkování, před­běžné plánování ošetření, 3D snímkování, extrakce zubů moudrosti a pro implantologic­kou chirurgii. Pomocí jeho soft­waru Planmeca Romexis® a obsažené knihovny 3D implan­tátů jsme schopni virtuálně umístit přesně ty implantáty, které se chystáme použít. Tato funkce je nesmírně užitečná."

„Přístroj a software spolu bez problémů pracují – snadno, rychle a spolehlivě. Velice oceňujeme funkci 3D renderování, umožňuje nám vizualizovat skutečnou morfo­logii kostí pacientů, kteří pak lépe chápou svůj klinický stav a ošetření, které jim nabízíme. Takže Planmeca Romexis se může stát skutečně efektivním nástrojem komunikace s paci­enty. Z tohoto důvodu jsme si poří­dili také modul Planmeca ProFace®. Překrytím 3D scanu pacientovy tváře a CBCT snímku můžeme našim pacien­tům ukázat snadno srozumi­telný snímek, na kterém se po­znají. I dnes to většině našich pacientů připadá jako zázrak!“ 

Malá radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D s používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale efektivní expoziční čas je pouze 3 vteřiny.

Protokol Planmeca Ultra Low Dose™ poskytuje nejlepší CBCT snímky s nízkými dávkami záření. Tento protokol může být používán pro všechny velikosti voxelu ve všech snímkovacích módech; při stejné nebo dokonce nižší dávce záření umožňuje stomatologům získat více informací než při standardním 2D panoramatickém snímkování. A toto všechno je možné bez statistické redukce kvality snímku.

ALGORITMUS CALM - SNÍMKY BEZ ARTEFAKTŮ Z POHYBU PACIENTA

Zatímco protokol Planmeca Ultra Low Dose chrání pacienty před zbytečně vysokými dávkami záření, nový protokol Planmeca CALM pomáhá předcházet opakovaným expozicím tím, že kompenzuje pohyby pacienta. Podle vědeckých studií se pohyb pacienta objevuje až ve 40 % případů, což znamená, že kvalita pořízených snímků není u velké části CBCT snímků optimální. Protokol Planmeca CALM opravuje artefakty způsobené pohyby pacienta a tím pomáhá dosáhnout ostřejších snímků. Tento algoritmus je možné použít po dokončení snímku, ale i před vlastní expozicí.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování. Technologie SmartPan umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou vrstvu. Při 2D SmartPan snímkování se používá stejný senzor jako při 3D.

Endodontický zobrazovací mód

Tento sofistikovaný zobrazovací mód společnosti Planmeca, navržený speciálně pro aplikace v endodoncii, umožňuje detailní vizualizaci i těch nejmenších anatomických prvků. Je k dispozici pro všechny rentgenové přístroje řady Planmeca ProMax® 3D a najde uplatnění nejen v endodoncii, ale i v jiných specializacích, kde je zapotřebí zobrazit malé anatomické detaily, například při snímkování ucha. Program vytváří snímky s mimořádně vysokým rozlišením a nízkou velikostí voxelu (pouze 75 µm).

Při nákupu nového CBCT přístroje využijte svého práva znát všechny informace o produktu. Vždy vyžadujte přesné informace o účinných dávkách záření a porovnejte kvalitu snímků při použití standardního protokolu a protokolu se sníženou dávkou záření. Porovnejte i snímky s korekcí artefaktů a bez ní. Správná volba CBCT přístroje vám umožní přesnější stanovení diagnózy, ušetří váš čas i náklady a sníží dávku záření pro pacienty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: