CBCT Planmeca ProMax 3D Classic

1 hodnocení
 

CBCT Planmeca ProMax 3D Classic se snímky o velikosti objemu od FOV Ø4x5cm až po Ø11x8cm je optimální pro většinu diagnostických potřeb, které vyžadují zobrazení jednotlivých zubů, celé oblasti zubů i obou čelisti v jedné studii.

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 Kč
Kód produktu FE003428
Značka Planmeca
Webová stránka značky planmeca.com/
Kategorie CBCT / 3D rentgeny
 

„Poté, co jsme zakoupili pří­stroj Planmeca ProMax 3D Classic, výrazně vzrostl počet implantologických zákroků. Pacienty vždycky ohromí, když jim nabídneme 3D snímek přímo na místě. Tento přístroj je mimořádně vhodný pro komplikované endodon­tické případy, protože 3D sní­mek vám ukáže všechno. Je také neocenitelný u zubů moudrosti, které rostou v nevhodném úhlu. Kvalita snímků z přístroje Planmeca ProMax 3D Classic je vynikající."

„S rentgenovým přístrojem Planmeca ProMax 3D Classic pracujeme od jeho uvedení na trh a dělám na něm všechny možné typy snímků. Na kvalitu jeho snímků se mů­žete kdykoliv spolehnout ve všech odvětvích stomatolo­gie, i u těch nejkomplikovaněj­ších případů. S přístrojem se dobře pracuje a celkově je snímkování velice snadné."

„Rozhodli jsme se pro naši kli­niku zakoupit Planmeca ProMax® 3D Classic, aby­chom mohli začít snímkovat CBCT na naší klinice a nemu­seli své pacienty posílat kvůli rentgenu na jiná pracoviště. V takových případech je tu to­tiž vždycky riziko, že ošetření neproběhne podle plánu kvůli nedostatku aktivity ze strany pacienta. Teď máme vlastní přístroj a všechno běží hladce.“ 

Nízká radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D Classic používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale efektivní expoziční čas je pouze 3 vteřiny.

Protokol Planmeca Ultra Low Dose™ poskytuje nejlepší CBCT snímky s nízkými dávkami záření. Tento protokol může být používán pro všechny velikosti voxelu ve všech snímkovacích módech; při stejné nebo dokonce nižší dávce záření umožňuje stomatologům získat více informací než při standardním 2D panoramatickém snímkování. A toto všechno je možné bez statistické redukce kvality snímku.

ALGORITMUS CALM - SNÍMKY BEZ ARTEFAKTŮ Z POHYBU PACIENTA

Zatímco protokol Planmeca Ultra Low Dose chrání pacienty před zbytečně vysokými dávkami záření, nový protokol Planmeca CALM pomáhá předcházet opakovaným expozicím tím, že kompenzuje pohyby pacienta. Podle vědeckých studií se pohyb pacienta objevuje až ve 40 % případů, což znamená, že kvalita pořízených snímků není u velké části CBCT snímků optimální. Protokol Planmeca CALM opravuje artefakty způsobené pohyby pacienta a tím pomáhá dosáhnout ostřejších snímků. Tento algoritmus je možné použít po dokončení snímku, ale i před vlastní expozicí.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování. Technologie SmartPan umožňuje po expozici zvolit optimální panoramatickou vrstvu. Při 2D SmartPan snímkování se používá stejný senzor jako při 3D.

Endodontický zobrazovací mód

Tento sofistikovaný zobrazovací mód společnosti Planmeca, navržený speciálně pro aplikace v endodoncii, umožňuje detailní vizualizaci i těch nejmenších anatomických prvků. Je k dispozici pro všechny rentgenové přístroje řady Planmeca ProMax® 3D a najde uplatnění nejen v endodoncii, ale i v jiných specializacích, kde je zapotřebí zobrazit malé anatomické detaily, například při snímkování ucha. Program vytváří snímky s mimořádně vysokým rozlišením a nízkou velikostí voxelu (pouze 75 µm). 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: